Volvo 245 Express B 21 — 1976
Ovanligt att hitta en 245 express i såhär bra skick. Har tillhört Volvomuseet i Olofströms samlingar. Slitet men ändå ok bruksskick.
2021-06-16
30 000 SEK
local_offer13811
roomOlofström
local_offer13811
roomOlofström
Volvo 245 Express B 21 — 1976
Volvo PV 444 — 1951
Tidig, snygg och användbar PV444, komplett med den kända och eftertraktade takgöken.
2021-06-16
60 000 SEK
local_offer13605
local_offer13605
Volvo PV 444 — 1951
Volvo PV 544 B16 — 1960
En civil polisbil i ett mycket bra skick med en intressant bakgrund. Den användes av Östersundspolisens utredningsmän på uppdrag i samhällets tjänst.
2021-06-16
40 000 SEK
local_offer13409
roomGnesta
local_offer13409
roomGnesta
Volvo PV 544 B16 — 1960
Volvo Amazon 122 Sport — 1959
En Amazon i fin form och i ett fantastiskt skick, en fyrdörrars version och med en lite sportigare bestyckning av förgasarna. En ägare se'n 1959.
2021-06-16
174 004 SEK
local_offer13649
local_offer13649
Volvo Amazon 122 Sport — 1959
Volvo 144 GL B20E/124hk — 1972
En 144 Grand Luxe i absolut toppskick - Sveriges finaste?
2021-06-16
195 000 SEK
local_offer13801
roomLjungskile
local_offer13801
roomLjungskile
Volvo Bensintraktor T15 Krabat (B4C) — 1956
Mycket fint orenoverat originalskick. Två ägare varav den första i 47 år. Fungerar fint.
2021-06-04
20 000 SEK
local_offer13720
roomPålsboda
local_offer13720
roomPålsboda
Land Rover 109 Pick-up — 1960
Kultbil i bruksskick, nyligen genomgången och körklar. Volvo B20 motor.
2021-06-04
35 000 SEK
local_offer13688
roomHärnösand
local_offer13688
roomHärnösand
Land Rover 109 Pick-up — 1960
Volvo PV 831 Droska 6 cyl/3,7l — 1950
Bilmodellen som dominerade taximarknaden under 1940- och 1950-talet. Här ett Norrlandsexemplar som blivit stående i några år. Behöver uppstartsservice och puts.
2021-06-03
50 000 SEK
local_offer13721
roomHärnösand
local_offer13721
roomHärnösand
Volvo 960 2.5 24v — 1995
Svensk modern klassiker i normalt bruksskick. Samma ägare från ny till 2018. Alltid gått i Härnösand.
2021-06-03
16 500 SEK
local_offer13665
roomHärnösand
local_offer13665
roomHärnösand
Volvo 960 2.5 24v — 1995
Volvo 245 B230F — 1990
Kanske den mest uppskattade och klassiska Volvomodellen, här i ett fantastiskt fint skick. Mycket välvårdad och bästa årsmodellen. Garanterat bara körd 8500 mil.
2021-06-03
108 000 SEK
local_offer13577
roomKatrineholm
local_offer13577
roomKatrineholm
Volvo 245 B230F — 1990