BILWEB AUCTIONS
Samlarbilar på auktion
Till våra auktioner Till våra auktioner

AKTUELLT

Onsdagen den 3 oktober auktionerar vi ut ett 100-tal unika samlarbilar från svenska samlare.
Onsdagen den 3 oktober auktionerar vi ut ett 100-tal unika samlarbilar från svenska samlare.
Den 3:e november auktionerar vi ut ett åttiotal antika motorer i fint skick från Staffanstorps traktormuseum.
Den 3:e november auktionerar vi ut ett åttiotal antika motorer i fint skick från Staffanstorps traktormuseum.

BILWEB AUCTIONS - Samlarbilar på auktion

Bilweb Auctions AB är ett företag som specialiserat sig på försäljning av
veteranbilar, entusiastbilar och sportbilar för samlare och bilentusiaster.
Vi erbjuder svenska och internationella kunder en professionell
marknadsplats för att köpa och sälja samlarbilar.
Bilweb Auctions AB är ett företag som specialiserat sig på försäljning av veteranbilar, entusiastbilar och sportbilar för samlare och bilentusiaster. Vi erbjuder svenska och internationella kunder en professionell marknadsplats för att köpa och sälja samlarbilar.

Populära auktioner

Senaste nytt

Kungens jaktbil på Bilweb Auctions stora höstauktion!

28 SEP 09:59 Läs mer! MATHIAS BJÖRKMAN

Årets älgjakt är i full gång. Och så även för vår egen monark Carl XVI Gustaf. Nu har Bilweb Auctions fått förmånen att sälja en off road-klassiker med bästa tänkbara proveniens. Missa inte vår stora höstauktion med final den 3:e oktober.
Läs mer!

Senaste nytt

Kungens jaktbil på Bilweb Auctions stora höstauktion!

28 SEP 09:59 MATHIAS BJÖRKMAN

Årets älgjakt är i full gång. Och så även för vår egen monark Carl XVI Gustaf. Nu har Bilweb Auctions fått förmånen att sälja en off road-klassiker med bästa tänkbara proveniens. Missa inte vår stora höstauktion med final den 3:e oktober.
Läs mer!
Succé för Bilweb Auctions stora Folkvagnsauktion!

Den 22 september gick finalen på Bilweb Auctions auktion av fordonen på Holmgrens Volkswagenmuseum. I flera fall blev priserna rekordhöga! Sveriges äldsta Volkswagen Typ 1 klubbades för 1 350 000 och Ultima Edición, en av de absolut sista, för 1,1 miljoner kronor.

Jodie Fosters första bil på Bilweb Auctions stora Volkswagenauktion

Den 22-23 september är det final för Bilweb Auctions auktion på en av världens finaste privata Volkwagensamlingar. En av de unika bilarna är skådespelaren Jodie Fosters cabriolet av ovanliga specialmodellen Epilogue – en av bara 900 tillverkade.

En av landets finaste traktorsamlingar på auktion!

Bilweb Auctions säljer nu Per Larssons traktormuseum i Staffanstorp. Sammanlagt säljs ett 80-tal mer eller mindre unika veterantraktorer. På auktionen som har final den 15-16 september kommer också ett 20-tal klassiska bilar samt uppemot 40 stycken äldre motorcyklar och mopeder att säljas. Dessutom mängder av stationära motorer, äldre jordbruksredskap och reservdelar med mera.

Unik Ultima Edición på Bilweb Auctions stora Folkvagnsauktion!

Den 22-23 september säljer Bilweb Auctions den fantastiska Volkswagensamlingen i Pålsboda. En av de mest eftertraktade bilarna är landets enda tilldelade Ùltima Edición. Med mycket högt chassinummer och enbart 2,5 mil på mätaren ett unikt samlarexemplar.

Visa fler artiklar!

Fler nyheter

Visa fler artiklar!
Få nyheter och information om kommande auktioner från oss, anmäl dig här!

Tack för visat intresse, du kommer nu få nyheter och information om kommande auktioner.

STÄNG

Tack för visat intresse, du kommer nu få nyheter och information om kommande auktioner.

STÄNG