BILWEB AUCTIONS
Samlarbilar på auktion
Till våra auktioner Till våra auktioner

AKTUELLT

Den 3:e november auktionerar vi ut ett åttiotal antika motorer i fint skick från Staffanstorps traktormuseum.
Har du en samling eller museum du vill sälja? Kontakta gärna en av våra specialister

BILWEB AUCTIONS - Samlarbilar på auktion

Bilweb Auctions AB är ett företag som specialiserat sig på försäljning av
veteranbilar, entusiastbilar och sportbilar för samlare och bilentusiaster.
Vi erbjuder svenska och internationella kunder en professionell
marknadsplats för att köpa och sälja samlarbilar.
Bilweb Auctions AB är ett företag som specialiserat sig på försäljning av veteranbilar, entusiastbilar och sportbilar för samlare och bilentusiaster. Vi erbjuder svenska och internationella kunder en professionell marknadsplats för att köpa och sälja samlarbilar.

Populära auktioner

Senaste nytt

Tack för i år alla glada bilentusiaster!

IGÅR 11:57 Läs mer! MATHIAS BJÖRKMAN

Nu är vintern här och de flesta samlarbilar står undanställda och väntar på våren. Även vi på Bilweb Auctions går i ide i väntan på våren. Vi vill tacka alla som följt oss för ett otroligt spännande första år.
Läs mer!

Senaste nytt

IGÅR 11:57 MATHIAS BJÖRKMAN

Läs mer!
Kungens jaktbil på Bilweb Auctions stora höstauktion!

Årets älgjakt är i full gång. Och så även för vår egen monark Carl XVI Gustaf. Nu har Bilweb Auctions fått förmånen att sälja en off road-klassiker med bästa tänkbara proveniens. Missa inte vår stora höstauktion med final den 3:e oktober.

Succé för Bilweb Auctions stora Folkvagnsauktion!

Jodie Fosters första bil på Bilweb Auctions stora Volkswagenauktion

En av landets finaste traktorsamlingar på auktion!

Bilweb Auctions säljer nu Per Larssons traktormuseum i Staffanstorp. Sammanlagt säljs ett 80-tal mer eller mindre unika veterantraktorer. På auktionen som har final den 15-16 september kommer också ett 20-tal klassiska bilar samt uppemot 40 stycken äldre motorcyklar och mopeder att säljas. Dessutom mängder av stationära motorer, äldre jordbruksredskap och reservdelar med mera.

Visa fler artiklar!

Fler nyheter

Visa fler artiklar!
Få nyheter och information om kommande auktioner från oss, anmäl dig här!