Tractor auction 2019

THE AUCTION IS HELD: 2 - 3 okt 2019

Tractor auction 2019

Allis Chalmers Bandtraktor 4 cyl — -30-tal

Före detta militär bandschaktare i gott skick. Har tillhört maskinveteranernas samling. Startar och går efter lite handpåläggning.
ESTIMATED VALUE 30 - 40 000 SEK
local_offer12094
roomÖverkalix
local_offer12094
roomÖverkalix

Estimated value 30 - 40 000 SEK

Allis Chalmers Bandschaktare 4 cyl — 1940-tal

Före detta militär bandschaktare som startar efter lite startmek. Bra bruksskick. Flagad lack.
ESTIMATED VALUE 25 - 30 000 SEK
local_offer12096
roomÖverkalix
local_offer12096
roomÖverkalix

Estimated value 25 - 30 000 SEK

Zetor 25 Diesel — 1952

Helt orört originalskick, startar lätt och fräscha däck gör den trevlig att köra.
ESTIMATED VALUE 25 - 35 000 SEK
local_offer12095
roomÖverkalix
local_offer12095
roomÖverkalix

Zetor 25 Diesel — 1952

Estimated value 25 - 35 000 SEK

Bolinder-Munktell Volvo 20 Tändkula — 1944

Tändkulemotor, orenoverat bruksskick. Sliten orginallack
local_offer12097
roomÖverkalix
local_offer12097
roomÖverkalix

Norsjö Shopper moped — 1980-tal

Norrlandskörd cool specialmoped.Ruta saknas. Elstart. Saxonette motor.
ESTIMATED VALUE 7 - 9 000 SEK
local_offer12093
roomÖverkalix
local_offer12093
roomÖverkalix

Estimated value 7 - 9 000 SEK

Massey Fergusson TE 20 — 1950-tal

Rödmålad trevlig Grålle med öppen hytt. Bensinmotor. Startar och går bra. Slitet men ok bruksskick
ESTIMATED VALUE 15 - 20 000 SEK
local_offer12099
roomÖverkalix
local_offer12099
roomÖverkalix

Estimated value 15 - 20 000 SEK
keyboard_arrow_up To the top