Trevlig Bubbla av den sista och och rent objektivt bästa årsmodellen. Här i välvårdat bruksskick. Nu, idag, nybesiktigad på bilprovningen utan anmärkning.
Ladugårsdfynd som säljs till förmån för humanitär hjälp i Ukraina. Hela försäljningssumman går oavkortat till Swedish Rescuers, svensk blåljuspersonal som köper utryckningsfordon och kör ner till Ukraina.
En gedigen Mercedes i välvårdat originalskick, i en sober och harmonisk färgkombination, med riklig utrustning. Relativt få ägare och låga mil - Svensksåld
En klassisk 80-tals S-klass som körts regelbundet under vår och sommarmånaderna de senaste 8 åren. Samtidigt har bilen också genomgått ett omfattande service-, och underhållsarbete.
Ford Mustang, SVT Cobra. Just denna bil är nummer 1756 av totalt 2510 st tillverkade, av en riktig ikonisk 90-tals muskelbil. Här finns det både ett rullande, taklöst sommarnöje och en fantastiskt välljudande V8-motor.
En svensk Dodge Kingsway De Luxe! Redan på 40-talet bygges dessa ihop av ANA i Nyköping och just detta mycket välskötta exemplar har dessutom haft samma ägare under mer än 20 år.
En mycket välrenoverad och ovanlig Wanderer 3PS. Modellen tillverkades mellan 1910 och 1914. Den är förmodligen såld ny av E. Lindgrens Maskinaffär i Falun.
Sunbeam S 8 kallades i Storbritannien för "The silent gentleman cruiser". En motorcykel konstruerad för lugn kortegekörning men även för landsvägsfärder. Detta exemplar är mycket ovanligt då den är i originalutförande med den mycket sällsynta originallacken Polychromatic Gun Metal Grey. Ej omlackerad.