Mercedes-Benz 230 SL — 1964
Mycket fint renoverad svensksåld Pagoda som är besiktigad för alltid och körklar.
2022-05-19
730 000 SEK
local_offer14907
roomÄlmhult
local_offer14907
roomÄlmhult
Mercedes-Benz 230 SL — 1964
Mercedes-Benz SL 320 24v (R129) — 1994
Trevlig SL med en för modellen mer ekonomisk motorversion (3,2L/24v) och ovanligt snygg färgkombination på inredningen.
2022-05-05
101 000 SEK
local_offer14146
roomSjövik
local_offer14146
roomSjövik
Mercedes-Benz 450 SL V8 — 1977
En härlig användbar 70-tals cab ägd av Mercedes-specialist, besiktigad och körklar.
2022-04-07
166 000 SEK
local_offer14598
roomNättraby
local_offer14598
roomNättraby
Mercedes-Benz 230 SL Pagoda — 1966
En väckt Pagoda från en avsomnad, men bevarande, renoveringssömn. Väckelsen har inneburit att renoveringen nu är effektivt och professionellt slutförd i ett vackert skick.
2022-02-10
655 000 SEK
local_offer14258
local_offer14258
Amerikansk SL i ett trevligt bruksskick med mycket potential för olika smakriktningar och åtgärder.
2021-12-09
396 000 SEK
local_offer14228
local_offer14228
Mercedes-Benz 190 SL — 1959
Vacker, vit och väldokumenterad. Och i princip en enägarbil. En bil för de som uppskattar en detaljrikedom i proveniens och dokumentation kombinerat med ett spännande skick. Och vem gör inte det?
2021-12-09
1 084 000 SEK
local_offer14151
local_offer14151
Mercedes-Benz 190 SL — 1959
Mercedes-Benz 350 SL (R107) — 1973
Mercedes så kallade "dallas-moppe" i fint bruksskick. Bilen har stått avställd i 29 år. Nu genomgången, uppstartad och nybesiktigad på bilprovningen. Karossrenoverad för 15 år sedan, fortfarande lika fin.
2021-10-14
110 000 SEK
local_offer14068
roomNybro
local_offer14068
roomNybro
Mercedes-Benz 190 SL (W121) — 1960
En av världens vackraste bilar, enligt många. Här ett svensksålt exemplar i fint bruksskick. Få ägare, senaste sedan 1993. Säljs för dödsbo.
2021-10-14
745 000 SEK
local_offer13973
roomOlofström
local_offer13973
roomOlofström
Mercedes-Benz 500 SL 5.0 V8 — 1992
Mercedes cabriolet med hardtop, i toppskick!
2021-09-16
175 000 SEK
local_offer14030
roomYstad
local_offer14030
roomYstad
Mercedes-Benz SL 600 V12 7.2 — 1994
Potent SL 600 uppgraderad till en 7,2-litersmaskin kombinerad med ett någorlunda diskret yttre originalutförande i ett snyggt och presentabelt skick.
2021-09-16
287 000 SEK
local_offer13967
local_offer13967