Här hittar du våra pågående, kommande och avslutade auktionstillfällen. Testa även vår nya sökfunktion för att söka bland våra sålda samlarfordon och objekt. Sök på märke och eller modell t.ex. SAAB, VOLVO, P1800, Mustang eller Mercedes SL.

Volvo C70 T5 2.3T — 1998

Volvo C70 Coupé 2.3 T5 betraktas som en modern klassiker och har blivit alltmer eftertraktad av samlare. Den tillverkades noggrant för hand på Uddevalla-fabriken och höll positionen som toppmodellen under slutet av 1990-talet.
2023-07-06
30 000 SEK
local_offer16104
2023-07-06
30 000 SEK
local_offer16104

Volvo C70 T5 2.3T — 1998

Volvo 245 GL B230 — 1993

Sista årsmodellen av Volvos trotjänare var den bästa. Här en 1993:a Classic, med både ABS och automatlåda. Välvårdat bruksskick.
2023-07-06
41 000 SEK
local_offer16129
roomBohus
2023-07-06
41 000 SEK
local_offer16129
roomBohus

Volvo 245 GL B230 — 1993

Volvo 245 GL 2,1 — 1978

Folkhems-Volvon i ett lite snitsigare utförande och en förhållandevis låg körsträcka på runt 10 000 mil.
2023-07-06
62 000 SEK
local_offer15722
roomSävedalen
2023-07-06
62 000 SEK
local_offer15722
roomSävedalen

Volvo 245 GL 2,1 — 1978

Volvo 245 DL 2,1 — 1979

Välvårdad herrgårdsvagnsklassiker med få ägare och en låg körsträcka i ett tilltalande exteriört renoverat fint skick.
2023-07-06
70 000 SEK
local_offer16093
roomLaholm
2023-07-06
70 000 SEK
local_offer16093
roomLaholm

Volvo 245 DL 2,1 — 1979

Volvo Duett P210 B18 — 1964

Proffsrenoverad Norrlandsbil i sällsynt fint bruksskick.
2023-07-06
160 000 SEK
local_offer16143
roomVillhelmina
2023-07-06
160 000 SEK
local_offer16143
roomVillhelmina

Volvo Duett P210 B18 — 1964

Volvo P210 B18 — 1965

Fantastiskt fint renoverad Duett, har varit totalt nerplockad och karossen har varit plåtren. Körklar bil i utställningsskick.
2023-07-06
250 000 SEK
local_offer16092
roomTingsryd
2023-07-06
250 000 SEK
local_offer16092
roomTingsryd

Volvo P210 B18 — 1965

Volvo Amazon 121 P130 (B18) — 1967

Volvosamlarens dotters bruksbil, på 1990-talet. Slitet men ok bruksskick. Avställd och undanställd 1999. Nu uppstartad och provkörd för försäljning. Har varit i trakten runt Lycksele sedan ny.
2023-07-06
18 000 SEK
local_offer15932
roomSkansnäs, Storuman
2023-07-06
18 000 SEK
local_offer15932
roomSkansnäs, Storuman

Volvo Amazon 121 P130 B18 — 1965

Underbart vacker "Gyllengul" Amazon, där allt är rätt. Sveriges bästa Amazonrenovering vill vi påstå.
2023-07-06
300 000 SEK
local_offer15982
roomBlattnickelse
2023-07-06
300 000 SEK
local_offer15982
roomBlattnickelse

Volvo 142 B20 — 1969

Familjeägd sedan 1982. Svensksåld Volvo 142 i bra skick med endast 133 545 km på mätaren.
2023-06-22
65 000 SEK
local_offer16033
roomBorensberg
2023-06-22
65 000 SEK
local_offer16033
roomBorensberg

Volvo 142 B20 — 1969

Volvo 244 — 1982

Populär 244 i mycket fint skick som bara har rullat 6900 mil.
2023-06-22
71 001 SEK
local_offer16063
roomBjärnum
2023-06-22
71 001 SEK
local_offer16063
roomBjärnum

Volvo 244 — 1982