Visa alla bilder

Moto Morini Corsarino "Black Widow" 4-takt 48cc

Fin italiensk 4-takts moped

Krister Cervin
Värderingsman
Skicka meddelande

"Orenoverad moped i fint bruksskick"

25 000SEK
OBJEKTNR
LAGERORT
10076
OLOFSTRÖM
BEDÖMT VÄRDE
RESERVATIONSPRIS
50 000 SEK
Ej uppnått
LOGGA IN FÖR ATT LÄGGA BUD
Du behöver ha ett konto och vara inloggad för att lägga bud.
Tipsa och dela
Krister Cervin
Förordnad värderingsman
Skicka meddelande

Beskrivning

Den s.k. black widow modellen är mycket sällsynt idag.

Teknisk data

  • Färg
    Svart/vit

Skickbedömning

  • Skick tekniskt:

  • Skick exteriör:

    Sadel fint omklädd
    Märken efter viss användning finns

Fordonsuppgifter från Transportstyrelsen

16M3426-OM
Z*08316*

Säljs som ej registreringspliktigt fordon

Fakta om modellen

Kommer från Stefan Rudéns stora samling av klassiska lyxmopeder. Har stått i samling sedan 80-talet.

Lagerort och visningsinfo

Köpare som har registrerat ett konto på Bilweb Auctions är välkomna på visning enligt nedan:
·     Torsdag 21 september kl. 11:00 till 19:00
·     Fredag 22 september kl. 09:00 till 19:00

OBS! Någon öppen visning för allmänheten kommer inte att hållas i Olofström.

Hämtning

Våra öppettider i Olofström för hämtning är följande:
För hämtning av fordon vill vi att ni bokar tid genom att ringa till kundtjänst på 0723-705928. Övriga objekt går bra att hämta utan tidsbokning.

Auktionsinfo

Allmänt om skicket på fordonen i Olofström
  • Motorcyklarna och mopederna i bilmuséet har förvarats varmt och torrt under en längre tid.
  • På denna auktion är fordonen beskrivna utifrån ett samlarperspektiv och kan behöva service (byte batteri, däck, olja mm) innan de kan tas i bruk.
Viktigt att veta innan du bjuder!
  • När du ropat in ett objekt och reservationspris uppnåtts, vill vi att du deponerar hela köpesumman på vårt klientmedelskonto innan hämtning kan ske.
  • Om du vid besiktningen/hämtningen anser att objektet inte motsvarar vår beskrivning, återbetalas deponerad köpesumma samt inropsavgift.
  • Om du ej besiktigar objektet på plats, debiteras inropsavgift, men du behöver ej fullfölja affären.

Tack för att du följer våra auktioner!

Vi skickar ett mejl till dig när budgivningen startar.